UWAGA!

Poprawne wyświetlanie strony wymaga włączonej obsługi JavaScript.
Proszę aktywować uruchamianie skryptów JavaScript w ustawieniach Twojej przeglądarki.

ofertaBaner

Podziały nieruchomości

Dziel i rządź, czyli o podziałach słów kilka.

Mapa do celów projektowych Podziały nieruchomości (działek) są niezbędnym elementem procesu inwestycyjnego (czy ktokolwiek wyobraża sobie budowanie domów jednorodzinnych na wspólnotowych, wielohektarowych działkach?). Kiedy buduje się dom, to każdy chciałby mieć „swój kawałek ziemi”. Dlatego też niezbędne jest dzielenie dużych aerałów na mniejsze działki budowlane.

Jednak budownictwo mieszkaniowe nie jest jedyną przyczyną dokonywania podziałów nieruchomości. Mogą być one przeprowadzane w celu m.in. zniesienia współwłasnośći, poprawy warunków zagospodarowania przestrzennego, regulowania naturalnych cieków i zbiorników wodnych, poszerzania pasów drogowych i kolejowych, relgulacji granic nieruchomości, wydzielania terenów zajętych przez zasiedzenie, usprawniania gospodarki rolnej i leśnej.

Zagadanienie z pozoru proste („Przecież to tylko narysowanie kreski na mapie”) w rzeczywistości jest znacznie bardziej skomplikowane. Trybów oraz procedur podziałowych jest wiele, w zależności od celu oraz organu prowadzącego i zatwierdzającego podział. Dlatego zawsze warto spotkać się z geodetą i omówić temat (PRZED wystąpieniem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy), dobry geodeta zawsze doradzi na co zwrócić uwagę i jak zaplanować koncepcję podziału, aby przyniósł właścicielowi gruntu możliwie największą korzyść.

Powrót

Dane kontaktowe

ul. Kościelna 20
19-200 Grajewo
tel. numer telefonu
e-mail: adres e-mail

Nasi partnerzy


© GEO-plus, 2015